Aktualita

Aktivizační a motivační výjezd 2013
Od úterý 18. června do pátku 21. června se uskutečnil Aktivizační a motivační výjezd pro naše klienty financovaný z projektu Ministerstva vnitra a Magistrátu města Ostravy.

Na přání klientů proběhl i letos, stejně jako vloni, v Domě svatého Josefa na Gruni ve Starých Hamrech v Beskydech. Absolvovalo jej 15 klientů spolu se třemi zaměstnanci.

V úterý po ubytování následovala výborná večeře a večer strávený hraním sportovních her na místním hřišti, procházkou po okolí s překrásnými výhledy a společenskými hrami ve velké jídelně s krbem.

Středa prověřila naši fyzickou kondici i soudržnost. Po ranní modlitbě a vydatné snídani jsme se vydali na Bílý kříž, místo vzdálené asi 5 kilometrů chůze po hřebenech hor. Provázely nás tropické teploty, ale i překrásné výhledy do okolní přírody, na rozkvetlé horské louky, husté lesy a horské masivy Beskyd, Javorníků a dokonce i Západních Tater. Po zaslouženém odpočinku na chatě Sulov na Bílém kříži a nezbytném doplnění tekutin jsme se vydali na zpáteční cestu. Spravedlivě jsme se střídali v nesení společného zavazadla a povzbuzovali se navzájem, takže i zpáteční cesta byla příjemná a všichni ji bez problémů absolvovali. Po pozdějším obědě následoval odpočinek a příprava dříví na večerní posezení u ohně spojené s opékáním špekáčků. Již u večeře se náš kolektiv rozrostl o milou návštěvu pana ředitele Petra Nováka, sociální pracovnice Renatky Toporčákové a šilheřovického kněze P. Petra Huvara. Otec Petr obohatil společné setkání u ohně hrou na kytaru a mnozí dávali k dobru příhody pro pobavení ostatních.

Čtvrteční dopoledne patřilo přednáškám odborného lektora na téma zadluženosti, důchodového zabezpečení, principů státní správy, jednání na úřadech apod. Klienty i zaměstnance zaujala témata i forma zpracování, o čemž svědčí množství dotazů. Odpoledne jsme navštívili obec Korňa na Slovensku, spojenou s malou procházkou v přírodě na poutní místo Turzovka.

Páteční ráno patřilo balení, poděkování místnímu personálu, který se o nás vzorně staral a prohlídce místního dřevěného kostelíka z 18. století s odborným výkladem pana Kubečky, kde jsme se také společně pomodlili a poděkovali s vděčností za všechny, kteří nám umožnili toto krásné setkání prožít.

Fotogalerie - Aktivizační a motivační výjezd Beskydy